Jdi na obsah Jdi na menu
 


SCHŮZKY - STALO SE

2.října 2013

Na první schůzce děti ve škole dostaly složku ve které byla brožurka ROK MLADÉHO MYSLIVCE sešit a propiska. Po krátkém seznámení ve třídě jsme šly všichni ven. Cestou do kačenárny došlo k velkému křestu nás velkých a to jak dopravit  19 dětí do lesa a zpět tak, aby se nikomu nic nestalo. Přiznáváme, byla to docela slušná atrakce pro spoustu spoluobčanů, které náš štrůdl dětí potkal. Vše se šťastně překonalo i když za stálého štěbetání a požďuchování. Cestou samozřejmě byla velká spousta dotazů a otázek typu proč jdeme do lesa, kdy už tam budeme, co tam budeme dělat, proč, proč, proč atp.
Po příchodu do kačenárny děti prošly prvním nefalšovaným křestem . Průchod kolem kopřiv, průchod maliním, vysoká tráva jim taktéž dala zabrat atp. Po absolvování tohoto složitého pochodu je potěšilo, když se objevil zásyp pro zvířátka, kde byla pauza a krátké povídání kdo vlastně tady dostává zrní. Kousek od zásypu je posed a ten byl dalším cílem dětí. Každé muselo za naší asistence nahoru a prozkoumat okolí.
Po tomto příjemném zdržení nám nezbývalo moc času pro návrat a tak se šlapalo zase domů. Docela nás překvapilo kolik bylo v lese hub, ale snad nejvíc nás překvapila otázka jednoho našeho malého člena TOHLE JE HOUBA? Toto nás utvrzuje že jdeme správnou cestou a, že máme co dětem ukázat.
Cestou zpět děti měly ještě možnost natrhat pár žaludů. Tímto naše první schůzka šťastně skončila příchodem před školu v Ladné.

odkaz na FOTKY najdete na stránce fotoalbum

img_0939.jpg

24.září 2013
Dnes v 17h proběhla rodičovská schůzka v ZŠ Ladná. Na této schůzce jsem krátce rodičům představil činnost našeho začínajícího kroužku Mladých myslivců Ladná. Při této příležitosti jsem od paní ředitelky ZŠ Ladná obdržel seznam přihlášených dětí. V tomto seznamu je uvedeno 17dětí a to od 1-4 třídy pokud k těmto dětem přidáme další děti z Ladné, které naši školu nenavštěvují, tak se dostáváme na krásné číslo 21 dětí.
Myslím si, že nikdo z nás neočekával takový zájem o tento kroužek a jen nám to dokazuje, že máme vykročeno správným směrem. Nezbývá nám tedy nic jiného než se těšit na krásné chvíle prožité s dětmi.
Kamil
 

 V uplynulých dnech proběhla schůzka v kanceláří OMS Břeclav a po velmi příjemném rozhovoru a představní záměru založit v Ladné kroužek Mladých myslivců nám bylo přislíbeno, že v případě, založení kroužku bude možné všechny děti pojistit u HALALI VŠEOBECNÁ POJIŠŤOVNA a.s.

  

1.září 2013

Po dohodě s paní ředitelkou ZŠ Ladná je naplánována krátká informativní schůzka s rodiči dětí z Ladné, která se bude konat 10.9.2013 v 16h ve škole v době konání rodičovské schůzky. 

 

 

29.srpna 2013

V tomto týdnu se konala schůzka s paní ředitelkou základní školy Ladná, Mgr. Blankou Uhrovou. Bylo domluveno, že se uskuteční beseda ve škole pro všechny děti na téma Myslivost a příroda. Tato beseda se bude konat 6.9.2013 dopoledne ve škole za účasti Kamila Štolla a všech dětí .

červen 2013

Dobrý den, 

vítáme Vás na stránkách nového zájmového kroužku MLADÍ MYSLIVCI LADNÁ.

Kroužek zahájí svoji činnost od října.2013. Jakmile začne nový školní rok sejdeme se poprvé a začneme si povídat o naší krásné přírodě a zvířátkách v ní. Pokusíme se rozběhnout a nastartovat činnost našeho nového kroužku pro děti a to pro všechny od první třídy.

Mají-li Vaše děti rády přírodu a zvířátka jsou to přesně ty děti, které hledáme a rádi je přivítáme v našich řadách, budeme rádi když nás navštíví a zkusí s námi poznávat krásu našich lesních kamarádů a přírodních krás v okolí Ladné a snad i krásu celé naší přirody. 

Jak již název naznačuje tak se budeme snažit dětem ukázat i krásu naší národní tradice a to České myslivosti. Vím spousta z Vás si myslí, že na myslivosti není nic krásného, ale dejte nám šanci ukázat Vám i Vaším dětem opak.

004.jpg

Budeme se snažit  příjemnou formou ukázat dětem to co v dnešní počítačové době nejsou schopni od stolu vidět. Snad každý z nás si pamatuje jak běhal po lese a prožíval dobrodružné příběhy na které dodnes vzpomínáme. Zavzpomínal jsem s pár kamarády a vznikla myšlenka dopřát i našim dětem tuto možnost , nejen sedět u počítače televize a poslouchat nás starší jak nic nedělají. 

Co nabízíme? Nadšení 4 přátel, kteří chtějí dětem něco ukázat, 20-letou zkušenost s vedením dětí na letních táborech, zkušenosti z myslivecké praxe a snad i příjemné prožití volného času Vašich dětí.

Všem Vám přejeme, krásné letní dny a těšíme se na naše setkání v září.

 

Kamil, Eva, Ivan, Jenda